Kampioenswedstrijd in Lisse

Ook voor de JU18-1 vond gisteren de laatste wedstrijd van het seizoen plaats. Een raar seizoen, aangezien we het hele jaar zonder vaste coach hebben gespeeld. Ondanks dat hebben wij vrijwel al onze wedstrijden makkelijk gewonnen, behalve van één team: BV Lisse (zie vorige verslag).

Dat was dan ook de tegenstander in onze laatste wedstrijd van het seizoen. Tot deze wedstrijd was de stand als volgt:
1 BV Lisse Jongens U18 11 gespeeld 20 punten(beter doelsaldo)
2 Probuild Lions Jongens U18 11 gespeeld 20 punten

Na 8300 mailtjes waarin we werden gewaarschuwd voor files in en rondom Lisse vanwege een Bloemencorso(wauw) vertrokken we al om 13:00, terwijl we pas om 15:00 speelden. Geen slechte call van Jaap en Dwight aangezien we(na een hoop file) pas om half 3 aankwamen.

Na deze korte inleiding ga ik verder met de wedstrijd.
We waren dit maal met zijn achten en dus bijna compleet. Ian was als enige niet van de partij vanwege een tenniswedstrijd(tuurlijk, wie verkiest er geen tenniswedstrijd boven de kampioenswedstrijd van je basketbalteam?)
In het eerste kwart waren we duidelijk nog slap van de lange autoreis, we kregen wel heel gemakkelijk scores tegen en de enige die blijkbaar wel wakker in het veld stond was Tim, die ons met o.a. twee driepunters op de been hield. Het eerste kwart verloren we dan ook met 18-14.

In het tweede kwart waren de rollen omgedraaid, we speelden voor het eerst dit seizoen echt als een team en maakten de tegenstander gek door goed te verdedigen en in de aanval maakten we een aantal mooie acties wat resulteerde in een 4-16 overwinning in het tweede kwart.
Ruststand: 22-30 in ons voordeel

Na lekker van het zonnetje te hebben genoten in de rust, moesten we ons weer concentreren op het derde kwart. We verwachtten na zo’n goed tweede kwart dat we het klusje wel even zouden klaren, maar niets bleek minder waar. Lisse begon ontzettend fel na de rust en maakte het ons zeer lastig, vooral in de aanval hadden we moeite met hun felheid. Hierdoor konden we geen oogstrelend basketbal meer spelen als het kwart ervoor, maar we bleven schoten raken, tot ergernis van een jongen uit Lisse die uit boosheid de bal expres op Auke’s hoofd gooide. Dit moest de jongen bekopen met een technische fout en, nadat Auke uiteraard zijn vrije worden raak schoot, was het verzet van Lisse gebroken.

Het derde kwart eindigde met 13-14.
In het vierde kwart speelden we de wedstrijd rustig en gemakkelijk uit alsof het een trainingspartijtje was en eindigden we de wedstrijd met een prachtige doordunk van Dennis die helaas zijn laatste wedstrijd speelde.
11-19.
Eindstand: 46-63
En zo werden we dus kampioen in het hol van de leeuw en kunnen we nu genieten van een hoop(verdiende) vrije weekenden.

Dennis heeft als aandenken het scoresheet meegenomen en daarom weet ik niet wie er hoeveel punten heeft gemaakt, de enige van wie ik het weet is Auke omdat die er zo over aan het opscheppen was.
Dus bij deze:
AUKE 10 PUNTEN(ik zal zijn grote hoeveelheid turn-overs even door de vingers zien omdat hij bij ons inviel)
Ik wil bij deze ook nog even het team bedanken voor het leuke seizoen en natuurlijk de ouders als fans(vooral de moeder van Ronnie!).
Eindstand:

Nummer Ploeg Gespeeld Punten Doelsaldo Win %
1 ProBuild Lions Jongens U18 1 (VR) 12 22 211 769 – 558 91.7
2 BV Lisse Jongens U18 1 12 20 212 772 – 560 83.3

18 comments for “Kampioenswedstrijd in Lisse

 1. Douwe van Veen
  25 april 2010 at 10:25

  Al die spaties vervallen, dus het is onmogelijk om er alinea’s van te maken. Nu lijk ik echt achterlijk met één lap tekst.
  *Al opgelost

 2. Meurten
  25 april 2010 at 10:46

  Wauw, dat doelsaldo ligt gek dicht bij elkaar.

 3. auke
  25 april 2010 at 10:51

  haha geweldig verslag behalve dat stukje over dat opscheppen 😛

 4. tim
  25 april 2010 at 12:05

  Episch verslag. De hoeveelheid turnovers van Auke had waarschijnlijk niet in het verslag gepast, dus maar beter dat je dat niet hebt genoemd.

  ProBuild Lions JU18 1 + 100000000000
  BV Lisse JU181 – ontelbaar

 5. tim
  25 april 2010 at 12:06

  toch goed ingevallen auke

 6. Sabrina Oudkerk Pool
  25 april 2010 at 12:10

  Erg leuk verslag, Douwe. Wel een vraag: Waarom bewaar je die linker lay-up’s en rake afstandsschoten voor de laatste wedstrijd?

 7. Tim
  25 april 2010 at 12:14

  Episch verslag. Als je de hoeveelheid turnovers van Auke in het verslag had gezet, was waarschijnlijk de hele site vastgelopen, dus het is maar beter dat je dat niet gedaan hebt.

  ProBuild JU18 + 1000000000000000
  BV Lisse JU18 – ontelbaar

  (toch goed gedaan hoor, Auke)

 8. Douwe van Veen
  25 april 2010 at 12:28

  Tegen een tegenstander als BV Aalsmeer is het niet echt nodig om je best te doen. Dus dan laat ik meestal mijn scorend vermogen thuis. Maar bij de wedstrijd van het seizoen acht ik ze toch echt nodig, zoals je gisteren hebt gezien bij vlagen.

 9. Max
  26 april 2010 at 07:41

  De allerlaatste wedstrijd uit de poule speelden we tegen Probuild Lions (die verder ook alles hadden gewonnen) om het kampioenschap.
  De jongens waren gespannen voor deze wedstrijd. Probuild verdedigde zeer fel, ondanks dat wisten we de eerste periode met een kleine voorsprong af te sluiten. Daarna werd waarschijnlijk de spanning te groot en was het teamspel niet meer optimaal. We verloren uiteindelijk met 63-46. De deceptie bij de jongens was groot. Een schrale troost was dat Probuild Lions dispensatiespelers in het team had, waardoor zij formeel geen kampioen konden worden. Dus ondanks verlies en 2e in de poule zijn wij toch de officiële kampioen.

  Mooie laatste 2 zinnen van het verslag van Lisse!

 10. Dennis
  26 april 2010 at 12:50

  Gefeliciteerd mannen!

 11. Carolien Bloks
  28 april 2010 at 08:59

  Jongens van harte gefeliciteerd met het behalen van het kampioenschap. Een geweldige prestatie na heel wat spannende wedstrijden.
  Toch wil ik nog wel even een correctie toevoegen aan het voor de rest leuke verslag.Ian moest niet tennissen, maar heeft die dag de ronde van Noord Holland gefietst (110 km). Het was voor hem een moeilijke keuze, maar die ronde wordt maar 1x per jaar gereden en helaas viel die op dezelfde dag van de laatste wedstrijd. Ik denk dat zijn aanwezigheid in alle andere wedstrijden ook hebben bijgedragen tot dit kampioenschap en dat in het verslag beter had kunnen staan dat Ian helaas niet van de partij kon zijn ipv de opmerking dat hij een tenniswedstrijd boven de kampioenswedstrijd van zijn basketbalteam verkiest.

 12. 28 april 2010 at 09:09

  Geen een keer RENZO in het verslag……..

 13. 28 april 2010 at 09:19

  Jongen van harte gefeliciteerd met het behalen van het kampioenschap. Een geweldige prestatie na heel wat spannende wedstrijden.
  Toch wil ik nog wel even een correctie toevoegen aan het voor de rest leuke verslag.Ian moest niet tennissen, maar heeft die dag de ronde van Noord Holland gefietst (110 km). Het was voor hem een moeilijke keuze, maar die ronde wordt maar 1x per jaar gereden en helaas viel die op dezelfde dag van de laatste wedstrijd. Ik denk dat zijn aanwezigheid in alle andere wedstrijden ook hebben bijgedragen tot dit kampioenschap en dat in het verslag beter had kunnen staan dat Ian helaas niet van de partij kon zijn ipv de opmerking dat hij een tenniswedstrijd boven de kampioenswedstrijd van zijn basketbalteam verkiest.

 14. Douwe van Veen
  28 april 2010 at 12:07

  En Renzo, jij bent onze stille kracht. Overigens weten we allemaal dat Eugene het belangrijkst is in ons team

 15. Meurten
  28 april 2010 at 22:15

  Ik snap je frustraties Renzo.
  Mijn smerige spel waarmee ik verantwoordelijk was voor het grootste deel van de frustraties van de vijandelijke partij worden ook niet nader geprezen.
  ( Ik citeer: “Max Says: april 26th, 2010 at 7:41 am, De jongens waren gespannen voor deze wedstrijd. Probuild verdedigde zeer fel, ondanks de brilliante nummer 5 van Probuild, die ons goed uit ons spel wist te halen met een paar smerige onopvallende fouten onder de gordel, wisten we de eerste periode met een kleine voorsprong af te sluiten)

  Desalniettemin kan ik met een positieve blik terug kijken op dit fenomenale seizoen.
  Ik hoop dan ook vurig volgend jaar weer deel uit te maken van deze stijgende lijn en mijn steentje bij te kunnen dragen aan de synergy die er dit jaar binnen ons team opgebloeid is.

  Kortom: Je kunt een plant niet harder laten groeien door aan de bladeren te trekken.

 16. auke
  4 mei 2010 at 22:06

  tim nog bedankt voor je compliment 😀
  eindelijk iemand die mijn werk waardeert 😉

 17. tim
  6 mei 2010 at 19:05

  dat is puur eigenbelang auke, hoe meer complimenten ik aan jou geef, hoe beter ik zelf lijk (omdat ik je nog steeds versla) 😛
  Volgend jaar hele team dispensatie spelen in JU16 poule anyone?

 18. Douwe van Veen
  7 mei 2010 at 10:26

  Ik dacht meer aan dispensatie aanvragen om in de Meisjes onder 18 competitie te gaan spelen

  Of uiteraard eredivisie U20 spelen

Comments are closed.